تعزیه‌ی «حُر بن یزید ریاحی» دیشب در بنیاد روایت فتح

سوگواره «رکعت به رکعت عاشقی» به کارگردانی سیاوش طهمورث،امشب اول مهر ماه در دومین شب برپایی میزبان «تعزیه‌ی حر بن یزید ریاحی» می‌شود

 

 به گزارش ایسنا، این سوگواره جمعه شب ٣١ شهریور ماه با اجرای تعزیه مجلس «شهادت مسلم بن عقیل(ع)» در محوطه باز بنیاد فرهنگی روایت فتح آغاز شد و امشب تعزیه حربن یزید ریاحی اجرا خواهد شد.

 در ابتدا نقالی سیاوش طهمورث و سپس پرده خوانی و در پایان تعزیه مجلس شهادت حر بن یزید ریاحی به صحنه می‌رود.

در اولین شب این سوگواره ابتدا سیاوش طهمورث به اجرای نقالی پرداخت سپس با روی صحنه آمدن شبیه‌خوانان نمایش پرده خوانی به اجرا درامد؛ آخرین بخش برنامه، تعزیه مجلس «شهادت مسلم بن عقیل(ع)» بود که توسط تعزیه خوانان اجرا شد.

حسین مسافرآستانه، مهردادرایانی مخصوص، وحیدلک، صمدچینی فروشان، علی پویان، منوچهرعلیپور، شیواخسرومهر، هادی قمیشی، کریم اکبری مبارکه، علی برجی، محمدساربان، علی اصغرراسخ راد، بهرام ابراهیمی، رسول اولیازاده، حسین عالم بخش و... از جمله هنرمندانی بودند که به تماشای این تعزیه نشستند.

سوگواره «رکعت به رکعت عاشقی» توسط گروه هنرهای نمایشی روایت فتح از ساعت ۲۰:۳۰ در محل بنیاد فرهنگی روایت واقع در میدان فردوسی، خیابان شهید سپهبد قرنی، روبروی پمپ بنزین پذیرای حضور عموم مردم و علاقمندان به هنرهای نمایشی خواهد بود.

 

 

مشاهده 108 مرتبه

ارسال نظر

کادرهایی که با علامت (*) مشخص شده اند وارد کردن اطلاعات در آنها الزامی می باشد. کد HTML مجاز نیست.

راه های ارتباطی

کلیه اعضای محترم انجمن و همچنین بازدید کنندگان می توانند هر گونه انتقاد، پیشنهاد و سوالات خود را از طریق منوی تماس با ما ،با مسئولین انجمن در میان بگذارند.

همچنین می توانند از طریق پست الکترونیک و یا به صورت تلفنی، سوالات و مشکلات خود را مطرح نمایند.

در باره انجمن

انجمن تعزیه ایرانیان،انجمنی غیر سیاسی، غیر تجاری و غیر انتفاعی است که تعزیه خوانان و سایر عوامل موثر در اجرای تعزیه (اعم از نوازندگان، جامه داران و پژوهشگران تعزیه) می توانند با دارا بودن شرایط و پذیرش اهداف و مقررات مندرج در اساسنامه به عضویت پیوسته، وابسته و یا افتخاری آن نائل آیند.

انتشار اخبار اجرای تعزیه خوانان

کلیه اعضای انجمن و نیز تعزیه خوانانی که عضو انجمن نیستند، می توانند فرم مربوط به اجراها را تکمیل نموده و از طریق پست الکترونیک برای ما ارسال کنند تا اخبار اجرای آنان در سایت منتشر شود.

جهت دریافت فرم اینجا کلیک کنید.

گالری تصویر

Top