سومین دوره مسابقه شبیه نامه نویسی کانون نمایش‌های آیینی و سنتی: مهلت ارسال آثار تا پایان مردادماه تمدید شد

با توجه به درخواست هنرمندان، مهلت ارسال آثار به سومین دوره مسابقه نمایشنامه نویسی (شبیه نامه نویسى - تعزیه، شبیه مضحک -)کانون نمایش های آیینی وسنتى تا پایان مردادماه سال جارى تمدید شد.

به گزارش روابط عمومى اداره کل هنرهای نمایشی؛ کانون نمایش ­های آیینی و سنتی اداره کل هنرهای نمایشی، سومین دوره مسابقه نمایشنامه ­نویسی (بازی­‌نامه نویسی) را به منظور گسترش ادبیات نمایشی ملی، برگزار می کند و با توجه به اقبالی که از این جشنواره از سوی هنرمندان شده است و درخواست های مکرر آن ها مهلت ارسال آثار برای شرکت در این رویداد تا پایان مردادماه تمدید شد.پیش از این مهلت شرکت در این جشنواره ۳۰ خردادماه اعلام شده بود.

 

آثار برگزیده بدون ارزیابی متون به بخش انتخاب آثار جشنواره نمایشهاى آیینى وسنتى درسال١٣٩٦راه پیدا می کنند.

 

مطابق فراخوان در این مسابقه نمایشنامه هایی که بر اساس شاخص های نوشتاری یکی از گونه های شناخته شده نمایش های آیینی و سنتی ایرانی مانند تعزیه، شبیه مضحک، تقلید و تخت حوضی، سیاه بازی، بقال بازی، عروسکی سنتی- خیمه شب بازی، جی جی بی جی، صندوق بازی، خم بازی - بازی­ های نمایشی زنانه، نقالی، پرده­ خوانی و ... نوشته شده باشند به رقابت می پردازند.

 

سومین مسابقه بازی‌نامه نویسی در دو بخش ویژه و آزاد برگزار می شود. در بخش ویژه نمایشنامه های متاثر از آثار نظامی گنجوی و عطار نیشابوری مورد نظر خواهند بود.

 

نمایشنامه ها نباید پیش از این چاپ شده باشند. هر نمایشنامه نویس تا سه اثر خود را می تواند براى حضور دراین رقابت ارسال نماید. اثاربرگزیده در گرایش های مختلف تا سقف ۵میلیون تومان جایزه دریافت خواهند کرد.

 

 براساس فراخوان مذکور،آثار برگزیده این مسابقه در اولویت انتخاب برای هجدهمین جشنواره نمایش­ های آیینی و سنتی خواهند بود.

 

نمایشنامه نویسان می توانند با تکمیل فرم تقاضای حضور و ارسال سه نسخه از نمایشنامه تایپ شده در محیط WORD  به همراه یک نسخه لوح فشرده از  نمایشنامه، خلاصه سوابق هنری در یک صفحهA۴تایپ شده و خلاصه نمایشنامه در یک صفحه A۴ تایپ شده در این مسابقه شرکت کنند.

 

نشانی دبیرخانه در تهران، خیابان انقلاب، خیابان رازی، خیابان استاد شهریار، خیابان هانری کوربن، شماره ۱۸، طبقه اول، کانون نمایش هایی آیینی سنتی واقع شده است.

فرم تقاضای حضور در سومین دوره مسابقه نمایشنامه نویسی (کانون) نمایش های آیینی وسنتی

1395

 

اینجانب:

 

 

کد ملی:

تاریخ تولد:

 

محل سکونت: استان:

شهر:

کد پستی:

نشانی:

 

 

 

تلفن ثابت:

تلفن همراه:

پست الکترونیک:

سایت گروه:

رشته تحصیلی (نمایشنامه­نویس):

میزان تحصیلات (نمایشنامه­نویس):

 

مدارک ارسالی:

 

 

سوابق هنری نویسنده £

فرم تکمیل شده تقاضای حضور £

سه نسخه از نمایشنامه £

لوح فشرده نمایشنامه £

خلاصه نمایشنامه در یک صفحه A4 £

با ارسال مدارک فوق و اطلاع از مفاد فراخوان تقاضای حضور خود را اعلام می­دارم.

 

 

 

 

امضای متقاضی

 

           

 

نشانی دبیرخانه: تهران- خیابان انقلاب­اسلامی– خیابان رازی- خیابان استاد شهریار- خیابان هانری کوربن- شماره 18- طبقه اول- کانون نمایش­های آیینی­و سنتی

تلفن: 66721117-

مشاهده 294 مرتبه

ارسال نظر

کادرهایی که با علامت (*) مشخص شده اند وارد کردن اطلاعات در آنها الزامی می باشد. کد HTML مجاز نیست.

راه های ارتباطی

کلیه اعضای محترم انجمن و همچنین بازدید کنندگان می توانند هر گونه انتقاد، پیشنهاد و سوالات خود را از طریق منوی تماس با ما ،با مسئولین انجمن در میان بگذارند.

همچنین می توانند از طریق پست الکترونیک و یا به صورت تلفنی، سوالات و مشکلات خود را مطرح نمایند.

در باره انجمن

انجمن تعزیه ایرانیان،انجمنی غیر سیاسی، غیر تجاری و غیر انتفاعی است که تعزیه خوانان و سایر عوامل موثر در اجرای تعزیه (اعم از نوازندگان، جامه داران و پژوهشگران تعزیه) می توانند با دارا بودن شرایط و پذیرش اهداف و مقررات مندرج در اساسنامه به عضویت پیوسته، وابسته و یا افتخاری آن نائل آیند.

انتشار اخبار اجرای تعزیه خوانان

کلیه اعضای انجمن و نیز تعزیه خوانانی که عضو انجمن نیستند، می توانند فرم مربوط به اجراها را تکمیل نموده و از طریق پست الکترونیک برای ما ارسال کنند تا اخبار اجرای آنان در سایت منتشر شود.

جهت دریافت فرم اینجا کلیک کنید.

گالری تصویر

Top